Eksporterzy mebli rattanowych są eksporterami mebli wykonanych z naturalnego lub syntetycznego rattanu. Niektóre kraje eksportujące meble z rattanu to: Filipiny, Indonezja, Malezja, Wietnam i Chiny. Philippine jest pierwszym krajem, który eksportuje meble z rattanu. Następnie Indonezja i Malezja. Następnie Chiny eksportują meble z rattanu, gdy Indonezja eksportuje surowiec z rattanu do Chin. Wietnam jest najnowszym krajem, który eksportuje meble z rattanu na cały świat.

Indonezja to największe naturalne meble z rattanu na świecie. Nic dziwnego, ponieważ największy las rattanowy leży w Indonezji. Około 80% drzew rattanowych uprawianych jest w lesie Indonezji. Las rattanowy znajduje się na 3 dużych wyspach w Indonezji: Sumatera, Kalimantan i Sulawesi. Las na tych 3 dużych wyspach jest nadal bogaty. Rattanowe drzewa rosną zdrowe w tych lasach.

Chociaż rattanowy las znajduje się poza wyspą java, centralny przemysł mebli rattanowych wciąż znajduje się na wyspie Jawa. Na wyspie Jawa jest kilka miast, które stanowią główny przemysł meblarski z rattanu. Są Cirebon, Solo, Surabaja i Jepara. Java nadal jest kluczowa dla branży mebli z rattanu, ponieważ infrastruktura na tej wyspie jest nadal najlepsza dla wsparcia branży. Bez wsparcia infrastruktury, takiej jak energia elektryczna, drogi, międzynarodowy port morski, trudno jest wyżywić branżę zorientowaną na eksport, taką jak przemysł mebli rattanowych.

Mitra Berkah Abadi to jedna firma, która może eksportować i produkować zarówno meble naturalne, jak i ratanowe. MBA Furniture może produkować meble w oparciu o projekt klienta. Meble MBA znajdują się w mieście Cirebon. Meble MBA akceptują minimalne zamówienie kontener 1 x 40 stóp, aw przypadku kontenera klient może mieć więcej niż 1 model / projekt. Klient może mieć 10-15 modeli w jednym kontenerze. Ta funkcja jest bardzo pomocna dla małego importera mebli z rattanu.

Eksporterzy mebli rattanowych