Producenci mebli rattanowych to firmy, które produkują meble z rattanu albo z naturalnego rattanu, albo ze sztucznego rattanu. Niektóre kraje produkują meble z rattanu, takie jak filipińskie, indonezyjskie, wietnamskie i malezja. Jednak największym producentem mebli z rattanu jest Indonezja. To dlatego, że ponad 85% drzew rattanowych rośnie w lesie Indonezji.

W Indonezji drzewa rattanowe rosną na 3 dużych wyspach: Sumatera, Kalimantan i Sulawesi. Mimo, że drzewa rattanowe rosną poza wyspą java, to jednak centrum branży rattanowej wciąż znajduje się na wyspie Jawa. To dlatego, że Java Island nadal zapewnia najlepszą infrastrukturę dla każdej branży, w tym branży rattanu do wzrostu. Istnieje kilka miast na wyspie Jawa, które stają się centrum przemysłu rattanowego: są Solo, Cirebon i Surabaja. Miasto Cirebon do tej pory jest największym obszarem przemysłu rattanowego w Indonezji. Dlatego większość nabywców mebli rattanowych przyjeżdża do Cirebon w poszukiwaniu dostawców mebli z rattanu.

Miasto Cirebon położone jest w północno-wschodniej części zachodniej prowincji Java. Odległość między Dżakartą a miastem Cirebon wynosi około 220 km. Możemy pojechać do Cirebon samochodem lub pociągiem z Dżakarty. Samochodem zajmuje 2,5 – 3 godzin, aby dostać się do Cirebon zależy od ruchu. Pociągiem można dotrzeć do Cirebon w 3 godziny z Dżakarty. W przypadku biletu kolejowego istnieją dwa rodzaje biletów na pociąg: klasa Executive i Economy. Obie klasy są teraz klimatyzowane. Jednak klasa Executive jest bardziej wygodna z rozkładanym fotelem.

Mitra Berkah Abadi jest jednym z producentów mebli rattanowych w Indonezji. Firma znajduje się również w mieście Cirebon. Firma może produkować meble z naturalnego i syntetycznego rattanu. Kupujący może zamówić kontener o minimalnej wysokości 1 x 40 stóp z elementami do miksowania wewnątrz. Jest to dobra okazja dla małego klienta, ponieważ klient może zamówić kilka modeli lub zaprojektować jeden kontener. Klienci mogą również zamówić niestandardowy produkt na podstawie jego projektu. Aby uzyskać więcej informacji, możesz skontaktować się z Mitrą Berkah Abadi i mamy nadzieję, że miło spędzicie czas, odwiedzając miasto Cirebon.

Producenci mebli rattanowych