Výrobci ratanového nábytku jsou společnosti, které vyrábějí ratanový nábytek buď z přírodního ratanu, nebo ze syntetického ratanu. V některých zemích se vyrábí ratanový nábytek, jako je Filipín, Indonésie, Vietnam a Malajsie. Největším výrobcem ratanového nábytku je však Indonésie. Je to proto, že více než 85% ratanových stromů roste v indonéském lese.
V Indonésii rostou ratanové stromy na 3 velkých ostrovech: Sumatera, Kalimantan a Sulawesi. Přestože ratanové stromy rostou mimo ostrov java, centrum pro ratanový průmysl se stále nachází na ostrově Java. Je to proto, že Java Island stále poskytuje nejlepší infrastrukturu pro jakýkoli průmysl, včetně ratanového průmyslu, který roste. Na ostrově Java Island je několik měst, která se stávají centrem ratanového průmyslu: Solo, Cirebon a Surabaya. Cirebon city dosud je největší oblast ratanového průmyslu v Indonésii. Proto většina kupujících ratanového nábytku přichází do Cirebonu a hledá dodavatele ratanového nábytku.
Město Cirebon se nachází v severovýchodní části provincie Západní Jáva. Vzdálenost mezi městem Jakarta a Cirebon je přibližně 220 km. Do Cirebonu můžeme jet autem nebo vlakem z Jakarty. Autem to trvá 2,5 – 3 hodiny se dostat do Cirebon závisí na provozu. Vlakem se dostanete do Cirebonu za 3 hodiny od Jakarty. U jízdenky na vlak existují dva typy jízdenek: Executive a Economy. Obě třídy jsou nyní klimatizované. Třída Executive je však pohodlnější se sklopným sedadlem.
Mitra Berkah Abadi je jedním z výrobců ratanového nábytku v Indonésii. Společnost se také nachází ve městě Cirebon. Společnost může vyrábět přírodní i syntetický ratanový nábytek. Kupující si může objednat minimálně 1 x 40 ft kontejner s míchanými předměty uvnitř. To je výhodné pro malého klienta, protože klient si může objednat několik modelů nebo návrhů v 1 kontejneru. Zákazníci si také mohou objednat vlastní produkt na základě jejich návrhu. Pro více informací můžete kontaktovat Mitra Berkah Abadi a doufáme, že se při návštěvě města Cirebon budete mít dobře.

Výrobci ratanového nábytku

Výrobci ratanového nábytku