Vývozci ratanového nábytku jsou vývozci nábytku z přírodního nebo syntetického ratanu. Některé země, které exportují ratanový nábytek, jsou filipínské, Indonésie, Malajsie, Vietnam a Čína. Filipínská je první zemí, která exportuje ratanový nábytek. Poté Indonésie a Malajsie. Čína pak export ratanový nábytek, když Indonésie export surového ratanového materiálu do Číny. Vietnam je poslední zemí, která exportuje ratanový nábytek do světa.

Indonésie je největší přírodní ratanový nábytek na světě. Není to divu, protože největší ratanový les leží v Indonésii. Přibližně 80% ratanových stromů se pěstuje v indonéském lese. Ratanový les se nachází ve 3 velkých ostrovech v Indonésii: Sumatera, Kalimantan a Sulawesi. Les v těchto 3 velkých ostrovech je stále dost. Stromy ratanu rostou v těchto lesích zdravě.

Although the rattan forest are located outside java island, the central of rattan furniture industry is still located in Java Island. There are several cities in Java Island which the main rattan furniture industry. There are Cirebon, Solo, Surabaya and Jepara. Java is still the central for rattan furniture industry because the infrastructure in this island is still the best to support the industry. Without the support of the infrastructure such as electricity, roads, international seaport, it is difficult to nourish the export oriented industry like rattan furniture industry.

Mitra Berkah Abadi je jedna společnost, která může vyvážet a vyrábět přírodní i ratanový nábytek. MBA Nábytek může vyrábět nábytek na základě návrhu klienta. MBA furniture se nachází ve městě Cirebon. MBA nábytek přijmout minimální objednávka 1 x 40 ft kontejner a v kontejneru klient může mít více než 1 model / design. Klient může mít v jednom kontejneru 10-15 modelů. Tato funkce je velmi užitečná pro malého dovozce ratanového nábytku.

Vývozce ratanového nábytku